Spectaculare/Detail akce/2022
pátek 31. 3.
Pantha du Prince /DE
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

INFO

Hendrik Weber aka Pantha du Prince působí na klubové scéně už dvacet let, když první dlouhohrající desku Diamond Daze vydal v roce 2004. Jeho nahrávky z konce nultých let jako jsou This Bliss a Black Noise už můžeme s klidem zařadit do kánonu nejlepších houseových alb všech dob, strojový beat na nich míchá s vlivy shoegaze nebo post-rocku a vyznačují se zvláštní existenciální náladou. Pantha du Prince spolupracoval s Pandou Bearem nebo Vini Reillym z Durutti Column, staví si vlastní nástroje a v roli zvukového umělce vystavuje v prestižních galeriích po celém světě.

Poslední alba jako Conference of Trees nebo nejnovější Garden Gaia spojují varování před blížící se ekologickou katastrofou a hledají naději v nalézání nového, neagresivního přístupu k přírodě. V souladu s tématem organičnosti na nich Pantha du Prince propojuje elektroniku s akustickými nástroji a vytváří neobvyklé elektroakustické mikrosymfonie.

České publikum nadchl v minulosti např. vystoupením na festivalu Lunchmeat (2017) a není pochyb, že tentokrát půjde opět o experimentálně laděný, nicméně hluboce promyšlený a kompaktní live spektákl.


 
©2021 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o .