Spectaculare/Detail akce/2016
Logo PA
 
středa 21. 1.
ROOTLESSROOT COMPANY /GR/SK/BE ► W Memorabilia ► Phaedra´s Laboratory
20:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

INFO

RootlessRoot Company se vrací do Prahy se svou charakteristickou taneční poetikou, Linda Kapetanea se představí ve vizuálně podmanivém a hudebně archetypálním sólu. Pražskému publiku je značka RootLessRoot, neboli Jozef Fruček a Linda Kapetanea, dobře známá. Z poslední doby mají na kontě choreografii nejnovějšího představení souboru DOT504 Collective Loss of Memory nebo pohybovou složku úspěšné produkce Dolls z dílny Cirku La Putyka. Na prkna Paláce Akropolis nyní míří se silným představením inspirovaným tragickými antickými hrdinkami, exkluzivně s Kapetaneou nejen v roli choreografky a režisérky, ale po delší době i performerky. "Festival Spectaculare formuje pro tanec a divadlo kontext, v němž dominuje vizuální a hudební složka. Neexistuje mnoho představení nesporné kvality, jež by se trefily do uměleckého vkusu, z něhož je tvořen festivalový program. Představení W Memorabilia od Rootlessroot Company, pražskému obecenstvu dobře známému uskupení Jozefa Fručka a Lindy Kapetaney, splňuje všechny požadované podmínky. Je nepochybně vizuálně působivé, hudebně archetypální a minimalistické a navíc s působivým emocemi nabitým tancem,“ vysvětluje Petr Boháč, dramaturg divadelního programu festivalu.

Téma ženství nahlížené skrze trpící tělo a archetypální tragické hrdinky z dob Antiky – Faidru, Medeiu a Pásifaé. Představení je výsledkem intenzivní práce s lidskými emocemi a skrytými tužbami, které nedokážeme vyjádřit jinak, než tělesně.

W Memorabilia (Phaedra's Laboratory) je hrubou kresbou, náčrtem, který se neustále vyvíjí a proměňuje v čase. Jak slovo laboratoř v názvu napovídá, důležitější než finální produkt je proces, který mu předchází. Jevištní forma staví na symbolu manuální práce, je postavena z hrubých materiálů, které jsou tu tvarovány, jinde ničeny. V podání Lindy Kapetaney, výjimečné performerky a ženské poloviny vůdčího tandemu RootLessRoot company, je i lidské tělo nahlíženo jako materiál, proměnlivá hmota. Celý kus se pak proměňuje s každým uvedením, vše záleží na momentální kombinaci a interakci jednotlivých složek – pohybové, pocitové a hudební.

Režie: Jozef Fruček, Linda Kapetanea Scénografie: Jozef Fruček, Vasilis Mantzoukis Koncept: RootLessRoot, Martha Frintzila, Nikoleta Frintzila Hudba: Vasilis Mantzoukis Kostýmy: Isabelle Lhoas Světelný design: Sofia Alexiadou Technická spolupráce: Manolis Vitsaxakis Umělecký poradce: Paris Mexis Dramaturgie: Martin Kubran Účinkuje: Linda Kapetanea


 
©2021 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o .